200Gb/s QSFP56 HDR Pasif DAC Kablo – Mellanox MCP1650-H002E26 2m, 26AWG LSZH
Ürün ayrıntıları:
| Marka adı: | Mellanox |
| Model numarası: | MCP1650-H002E26 |
| Belge: | PB_MCP1650-H0xxEyy_200Gbps_...AC.pdf |
Ödeme & teslimat koşulları:
| Min sipariş miktarı: | 1 adet |
|---|---|
| Fiyat: | Negotiate |
| Ambalaj bilgileri: | Dıştaki kutu |
| Teslim süresi: | Envantere dayalı |
| Ödeme koşulları: | T/T |
| Yetenek temini: | Proje/Parti ile Tedarik |
|
Detay Bilgi |
|||
| Durum: | Yeni ve orijinal | Kullanılabilirlik: | Stoklamak |
|---|---|---|---|
| Teknoloji: | İnfiniband | Maksimum Hız: | HDR |
| Bağlayıcı Türü: | QSFP56 | Uzunluk: | 2,0 m |
| Veri Hızı: | 100 gb/s | Garanti süresi: | 1 Yıl |
Ürün Açıklaması
200Gb/s QSFP56 HDR Pasif Bakır DAC
200Gb/s InfiniBand HDR ortamları için tasarlanmış olan MCP1650-H002E26 direk bağlantı bakır kablosu, uygun maliyetli ve güvenilir kısa mesafe bağlantısı sağlar.50Gb/s PAM4 modülasyonu kullanmak, bu QSFP56 pasif kablo, Mellanox HDR sistemleriyle eşleştirildiğinde bit hata oranlarını 1E-15'in altında tutarken optik alıcı maliyetini ve güç üst maliyetini ortadan kaldırır.LSZH ceket ve sağlam EMI performansı, üst raf ve raf içi geçiş için idealdir.
BuMellanox MCP1650-H002E26200Gb/s InfiniBand HDR (Yüksek Veri Hızı) uygulamaları için tasarlanmış yüksek performanslı pasif bakır kablosudur. LinkX serisinin bir parçası,Bu QSFP56 doğrudan bağlantı kablosu, 50Gb/s PAM4 modülasyonunda çalışan sekiz yüksek hızlı bakır çifti entegre eder, toplam bant genişliği 200Gb/s'yi sağlayan bir araya gelen bir EEPROM'u içerir.1W tipik güç tüketimi ve pasif tasarım, aktif optik kablolara veya alıcı modüllere kıyasla veri merkezi gücü ve soğutma maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.Kablo sıcak takılabilir kuruluşu destekler ve titiz IBTA InfiniBand HDR uyumluluğunu karşılar.
- 200Gb/s toplam veri hızı (4x 50Gb/s PAM4)
- IBTA InfiniBand HDR spesifikasyonuna tam uyumludur
- Pasif bakır tasarımı, aktif bileşenler yok, sıfır gecikme cezası
- SFF-8665'e göre sıcak takılabilir QSFP56 biçim faktörü
- Düşük güç tüketimi: Tek 3.3V kaynağından < 0,1W (maksimum)
- Ürün tanımlaması ve serileşmesi ile EEPROM (I2C arayüzü)
- Sağlam kablo yapısı: 26 AWG iletken, LSZH dış ceket
- Çalışma odası sıcaklık aralığı: 0°C'den 70°C'ye kadar
- Üstün BER performansı: Mellanox InfiniBand HDR sistemleri ile < 1E-15
- RoHS uyumlu, kurşunsuz (LF) ve halogensiz (HF) PCB
MCP1650-H002E26, pasif bakır altyapı üzerinden 200Gb/s verimliliği sağlayan, 50Gb/s'de 4 şeritli PAM4 modülasyonunu kullanır.SFF-8665 mekanik gereksinimlerine ve SFF-8636 yönetim arayüzüne uymaktadırHer kablo, yüksek hızlı göz diyagramı doğrulama, yerleştirme kaybı ve kutu dışı güvenilirliği garanti etmek için çapraz konuşma taraması da dahil olmak üzere sıkı üretim testlerine tabi tutulur.26 AWG ölçüm, minimum viraj yarıçapını korurken 2 metre uzaklıkta optimal sinyal bütünlüğünü sağlar: Tek büküm 47mm, montaj/tekrar büküm 94mm, yüksek yoğunluklu raflarda esnek bir şekilde dağıtımını kolaylaştırır.
- Top-of-Rack (ToR) anahtarlaması:InfiniBand HDR anahtarlarını aynı raf içindeki hesaplama düğümlerine bağlayın.
- Yüksek Performanslı Bilgisayar (HPC):GPU sunucuları ve kümelenmiş ortamlarda yaprak anahtarları arasındaki kısa menzilli bağlantılar.
- Veri Merkezi Bağlantıları:Depolama düğümleri ve yönetim ağları için uygun maliyetli nokta noktası bağlantıları.
- AI/ML kümeleri:Dağıtılmış eğitim iş yükleri için çok düşük gecikme bağlantıları gereklidir.
Mellanox / NVIDIA InfiniBand HDR adaptörleri, anahtarları ve QSFP56 portları ile sorunsuz birliktelik için tasarlanmıştır.Ayrıca uygun hız müzakeresinde kullanıldığında QSFP56 tabanlı 100Gb/s ve 50Gb/s sistemlerle geriye uygun. SFF-8665 / SFF-8636 standartlarına uyan önde gelen sunucu platformları ve üçüncü taraf QSFP56 portları ile uyumludur.
| Parametreler | Spesifikasyon |
|---|---|
| Ürün modeli | MCP1650-H002E26 |
| Kablo Türü | Pasif Bakır Doğrudan Bağlama Kablosu (DAC) |
| Veri oranı | 200Gb/s (4x 50Gb/s PAM4) |
| Uzunluk | 2 metre ( ± 0.050m tolerans) |
| Kablo ölçüsü (AWG) | 26 AWG |
| Bağlantı | QSFP56, siyah pulltab, SFF-8665 uyumlu |
| Güçlendirme Voltajı (Vcc) | 3.135V ️ 3.465V (3.3V nominal) |
| Güç tüketimi | En fazla 0.1W |
| Çalışma odası sıcaklığı | 0°C - 70°C |
| Depolama sıcaklığı | -40°C ila 85°C |
| Nitelikli Nem (Çalışma) | 5% ∼ 85% yoğunlaşmayan |
| Karakteristik impedans | 100Ω ±10% |
| Yayılma Gecikmesi | ≤ 4,5 ns/m (bilgisiz) |
| Kablo dış çapı | 7.1 ± 0.35 mm |
| Minimum Eğiliş Yarıçapı (tek) | 47 mm |
| Ceket malzemesi | LSZH (Düşük Duman Sıfır Halogen) |
| Uygunluk | RoHS, IBTA InfiniBand HDR, SFF-8665, SFF-8636 |
| Bölüm Numarası | Uzunluk | AWG | Açıklama |
|---|---|---|---|
| MCP1650-H00AE30 | 0.5m | 30 AWG | 200Gb/s QSFP56 Pasif DAC, LSZH |
| MCP1650-H001E30 | 1.0m | 30 AWG | 200Gb/s QSFP56 Pasif DAC, LSZH |
| MCP1650-H01AE30 | 1.5m | 30 AWG | 200Gb/s QSFP56 Pasif DAC, LSZH |
| MCP1650-H002E26 | 2.0m | 26 AWG | 200Gb/s QSFP56 Pasif DAC, LSZH, siyah pulltab |
- Daha düşük maliyet:Alıcı bileşenlerini ortadan kaldırır, malzeme masraflarını azaltır.
- Sıfır eklenmiş gecikme:Pasif iletim, sinyal gecikmesinin asgari seviyesini sağlar.
- Düşük enerji bütçesi:Aktif optikler için birkaç watt karşısında her uç için <0.1W tüketir.
- Yüksek güvenilirlik:Temizlenecek veya arızaya uğrayacak optik arayüz yok.
- Kolay kablo yönetimi:LSZH ceket, esnek bükme yarıçapı yüksek yoğunluklu raflarda rotayı basitleştirir.
Hong Kong Starsurge Group, küresel teslimat ve çok dilli teknik destek sağlar. Her MCP1650-H002E26 kablosu, parça onarımını veya değiştirmesini kapsayan 1 yıllık sınırlı donanım garantisi ile birlikte gelir.Satış öncesi mühendislik danışmanlığı, uyumluluk doğrulama ve satış sonrası RMA hizmetleri mevcuttur. Toplu siparişler için, özelleştirilmiş etiketleme ve ambalajlama seçenekleri ayarlanabilir.
Evet, bağlantı hızı müzakeresini destekler. EDR bağlantısına bağlandığında, yatırım koruması sağlayarak 100Gb/s hızında çalışacaktır.
Genellikle eğer anahtar portu SFF-8665 QSFP56 biçim faktörünü ve 200Gb/s HDR veya daha düşük hızları desteklerse evet. Bununla birlikte, üçüncü taraf donanım için uyumluluk doğrulama öneririz.
Pasif Doğrudan Bağlantı Bakır kabloların içi aktif elektronik bileşenlere sahip değildir; yalnızca bakır iletkenlere ve pasif eşitlemeye dayanırlar, bu da sıfıra yakın güç tüketimi ve gecikme ile sonuçlanır.
Üretim kusurlarını kapsayan 1 yıllık sınırlı donanım garantisi.
- Sinyalin bozulmasını önlemek için minimum bükme yarıçapını (47 mm statik bükme; 94 mm tekrarlanan bükme) geçmeyin.
- Kurulum sırasında uygun elektrostatik boşaltma (ESD) önlemleri alınmalıdır.
- Uzun süreli güvenilirliği korumak için belirtilen durum sıcaklığı (0 ̊70 °C) içinde çalışın.
- Sadece 3.3V güç kaynağını ve I2C yönetimini destekleyen uyumlu QSFP56 portları ile kullanın.
2008 yılında kurulan Starsurge, teknoloji odaklı bir ağ donanımı, BT hizmetleri ve sistem entegrasyon çözümleri sağlayıcıdır.Dünya çapında finans ve kurumsal müşteriler, biz ağ anahtarları, NIC'ler, kablosuz erişim noktaları, denetleyiciler, DAC kabloları ve daha fazlasını tedarik ediyoruz.ve özel yazılım geliştirmeDeneyimli teknik ekibimiz müşterilerin ölçeklenebilir, geleceğe dayanıklı ağ altyapısı oluşturmasına yardımcı oluyor.
Neden Starsurge'la ortaklık kurdu?Çok dilli destek, özel kaynak ve sıkı kalite kontrolü.

| Ürün Ailesi | Uyumlu Modeller / Limanlar | Hız Desteklenir |
|---|---|---|
| Mellanox / NVIDIA InfiniBand anahtarları | QM8700, QM8790, SB7800 serisi, QM9700 (QSFP56 portları) | 200 Gbps HDR, 100 Gbps EDR |
| InfiniBand Ana kanal adaptörleri | ConnectX-6 HDR, ConnectX-6 Dx, ConnectX-7 (QSFP56/QSFP112 arkadan uyumlu) | 200 Gb/s, 100 Gb/s |
| Üçüncü taraf Ethernet anahtarları (QSFP56 kafesli) | PAM4 için NIC/switch desteğine bağımlı; 100GbE/200GbE yetenekli modeller | Desteklendiğinde 200GbE'ye kadar |
- ✔ Sinyal bütünlüğü için gerekli uzunluğu (2m MCP1650-H002E26) ve AWG'yi doğrulayın.
- ✔ Tüm 200Gb/s için gerekli olan anahtar/adapter portu türünü doğrulayın: QSFP56 (HDR).
- ✔ Rack içindeki çalışma sıcaklık aralığını (0°C ila 70°C) kontrol edin.
- ✔ Plenum veya kısıtlı hava alanı tesisatları için LSZH ceketinin uygunluğunu sağlayın.
- ✔ Özel veri merkezi işleme gerekirse pulltab rengini ve yönelimini doğrulayın.
- ✔ Büyük ölçekli dağıtımlar için fabrika test raporları isteyin.
- MCP1650-H001E30Kısımlı raf bağlantıları için 1m 30AWG versiyonu
- MCP1650-H01AE30- 1.5m 30AWG pasif DAC
- MCP1650-H00AE30- 0.5m ultra kısa.
- NVIDIA Mellanox QM8700 DeğiştiriciDAC kabloları için idealdir.







