NVIDIA MMS4X00-NS 800G Çift Bağlantı Noktalı OSFP Alıcı-Verici: Quantum-2/Spectrum-4 için 2x400G NDR InfiniBand ve 400GbE
Ürün ayrıntıları:
| Marka adı: | Mellanox |
| Model numarası: | MMS4X00-NS |
| Belge: | MMS4X00-NS.pdf |
Ödeme & teslimat koşulları:
| Min sipariş miktarı: | 1 adet |
|---|---|
| Fiyat: | Negotiate |
| Ambalaj bilgileri: | Dıştaki kutu |
| Teslim süresi: | Envantere dayalı |
| Ödeme koşulları: | T/T |
| Yetenek temini: | Proje/Parti ile Tedarik |
|
Detay Bilgi |
|||
| Model numarası: | MMS4X00-NS | Şekil: | Küboid |
|---|---|---|---|
| Güç: | Tek 3.3V güç | Ürün durumu: | Stoklamak |
| Menşei: | Hindistan / İsrail / Çin | Çalışma sıcaklığı: | 0 ℃ - 70 ℃ |
| Teknik: | CMIS | Teknoloji: | IB ve ETH Desteği |
Ürün Açıklaması
Kuantum-2 ve Spektrum-4 anahtarları için 2x400G NDR InfiniBand / 400GbE
NVIDIA MMS4X00-NS, tek bir takılabilir modülde iki bağımsız 400G motorunu entegre eden çığır açan 800G çift portlu OSFP alıcıdır. Yüksek yoğunluklu omurilik yaprağı ve GPU kümeleri için tasarlanmıştır.100 metreye kadar erişimi olan DR8 tek mod optiklerini destekler, 17W maksimum güç ve sıcak takılabilir OSFP MSA uyumluluğu.
NVIDIA MMS4X00-NS (fined-top sürümü) ve MMS4X00-NS-FLT (flat-top) iki MPO-12/APC optik konektör kullanan çift portlu 800Gb/s alıcılardır.Her biri 100G-PAM4 modülasyonu kullanarak 400Gb/s sunuyorBu yenilik, tek bir OSFP kafesinin iki fiziksel bağlantı noktasını desteklemesini ve Quantum‐2 InfiniBand ve Spectrum‐4 Ethernet anahtarlarında ön panel yoğunluğunu etkili bir şekilde ikiye katlamasını sağlar.Alıcı otomatik olarak anahtar protokolünü algılar (InfiniBand veya Ethernet) ve her iki ortamda da sorunsuz çalışırDahili dijital teşhis (DDM), düşük güç uyku modu (1.5W) ve CMIS 4.0 uyumluluğu ile MMS4X00-NS, modern veri merkezleri için güvenilir, enerji tasarruflu 800G optik bağlantı sağlar.
800Gb / s toplama (2x400G) OSFP kafes başına; anahtar portlarını ve kablolamayı azaltır.
Doğal InfiniBand NDR ve 400GbE Ethernet ¢ protokolünün otomatik tespiti.
1310nm EML lazer, her port için 8 fiber, 100m erişim (2 yama panelleri dahil).
17W maksimum aktif, 1.5W düşük güç uyku modunda; 3.3V tek güç kaynağı.
Switch-to-switch (800G), switch-to-two 400G adaptörleri veya dört 200G bağlantısı için 1:2 splitter.
Havadan soğutulmuş anahtarlar (Quantum-2/Spectrum-4) için kanatlı üst; DGX H100 ve sıvı soğutulmuş sistemler için düz üst.
Gelişmiş teşhis, döngü, PRBS jeneratörü ve saha yazılımı yükseltilebilir.
RoHS uyumlu, sıcağa bağlanabilir, 0°C'den +70°C'ye kadar.
MMS4X00-NS, tek bir OSFP modülünün içinde iki bağımsız alıcı motoru ile port başına 8 paralel tek modlu şerit üzerinde 100G-PAM4 modülasyonunu kullanır.NVIDIA'nın patentli dikey MPO‐12/APC konektör düzenlemesi, standart OSFP ayak izi içinde iki full‐duplex 400G arayüzüne uyabilirModül uyarlanabilir Tx eşitleme, programlanabilir Rx çıkış amplitudunu ve kapsamlı dijital teşhis izleme (sıcaklık, voltaj, yanılsama akımı, TX / RX gücü) destekler.Ayrıca ana ve satır tarafı döngüsü ile PRBS kalıp kontrolü de bulunmaktadır, saha düzeyinde sorun giderme ve bağlantı optimizasyonunu sağlar.
- 800Gb/s'de Switch-to-Switch:İki MMS4X00-NS alıcı (her biri Quantum-2/Spectrum-4) 800G iki yönlü gövde için iki düz MFP7E30 fiber kablosuyla bağlantılı.
- Çift 400G adaptör/DPU'ya geçiş:Bir çift portlu alıcıyı iki ConnectX‐7 (OSFP) veya BlueField‐3 (QSFP112) 400G kartına düz fiber kabloları kullanarak bağlayın.
- Dört 200G bağlantısına geç:Tek bir OSFP kafesinden dört 200Gb/s bağlantı sağlamak için 1:2 splitter kabloları (MFP7E40-N0xx) kullanılır.
- DGX H100 bütünleşmesi:Flat-top sürümü (MMS4X00-NS-FLT) NVIDIA DGX H100'ün içinde Cedar-7 mezzanine kartlarıyla eşleşir ve önceki nesillere kıyasla alıcı sayısını yarıya düşürür.
- Uzak Ulaşım Seçenekleri:500m'lik bir anahtardan diğerine, genişletilmiş tek modlu erişim için MMS4X00-NS-NM (mor çizgi) sipariş edin.
NVIDIA'nın uçtan uca InfiniBand ve Ethernet ekosistemleriyle tamamen uyumludur.
- Quantum-2 NDR InfiniBand anahtarları (hava soğutmalı, kanatlı üst gerekli)
- Spektrum-4 400GbE anahtarları (32/64 OSFP kafesleri)
- ConnectX‐7 adaptörleri (OSFP ve QSFP112 form faktörleri)
- BlueField-3 DPU'ları (QSFP112)
- DGX H100 ve sıvı soğutmalı platformlar (düz üst versiyon)
| Parametreler | Spesifikasyon |
|---|---|
| Veri oranı | 800Gb/s toplu (2x 400Gb/s), port başına 8x 100G-PAM4 |
| Form Faktörü | OSFP (Octal Small Form Factor Pluggable) MSA uyumlu |
| Optik Bağlantı | 2x MPO‐12/APC (kolay fiziksel temas, her biri 8 aktif lif) |
| Elyaf Türü | Tek modlu (SMF), 1310nm EML lazer |
| Maksimum Erişim | 100 metre (iki yama paneli ile); 500 metre versiyonu mevcut (-NM) |
| Güç Kaybedilmesi | En fazla 17W (aktif), 1,5W düşük güç uyku modunda |
| Güçlendirme Voltajı | 3.3V ±5% |
| Kutunun sıcaklık aralığı | 0°C'den +70°C'ye kadar (çalışan) |
| Depolama sıcaklığı | -40°C ila +85°C |
| Nitelikli Nem (kondensasyon olmayan) | % 5 ila % 95 |
| Protokol Destek | NDR InfiniBand / 400Gb Ethernet (otomatik algılama) |
| Yönetim Arayüzü | CMIS 4.0 (I2C), DDM, kesinti, düşük güç kontrolü |
| Lazer Güvenliği | 1. sınıf lazer ürünü, FDA/CDRH, IEC 62368, RoHS |
| Sıcak Fişlendirilebilir | Evet, OSFP sıcak fiş özellikleri |
Not: Referans belgesinde açıkça belirtilmeyen parametreler "Açıkça belirtilmemiş" olarak etiketlenmiştir. Özel yapılandırmalar için sipariş vermeden önce onaylayın.
| Sipariş edilen parça numarası (OPN) | Açıklama | Uygulama |
|---|---|---|
| MMS4X00-NS | Çift portlu OSFP, 2x400G DR8, yüzgeçli üst, 100m erişim | Havadan soğutulmuş Quantum‐2 / Spectrum‐4 anahtarları |
| MMS4X00-NS-FLT | Çift portlu OSFP, düz üst, 100m | DGX H100, Cedar-7, sıvı soğutma sistemleri |
| MMS4X00-NS-NM | 500 metrelik erişim, tek mod (mor şerit) | Daha uzun anahtar bağlantıları |
- Liman yoğunluğu iki katına çıktı:Fiziksel OSFP kafesi başına iki 400G bağlantı noktası, anahtar sayısını ve kablolama karmaşıklığını azaltır.
- Gigabit başına düşük sistem gücü:Paylaşılan modül elektronikleri ve düşük güçlü uyku modu, boş enerjiyi önemli ölçüde azaltıyor.
- Geleceğe hazır 800G kapasitesi:Değiştirme donanımını değiştirmeden 400G'den 800G altyapısına kesintisiz göç.
- Birleştirilmiş envanter:Hem InfiniBand hem de Ethernet için tek bir alıcı SKU yedekleri ve dağıtımı basitleştirir.
- Yerel NVIDIA ekosistem doğrulama:Sıkı üretim testleri, kutunun dışındaki güvenilirliği ve performansı sağlar.
Hong Kong Starsurge Group, uyumluluk doğrulama, firmware danışmanlığı ve küresel lojistik de dahil olmak üzere satış öncesi ve satış sonrası tam teknik destek sağlar.Ekibimiz özel kablo montaj tavsiyeleri ve RMA hizmetleri sunarToplu siparişler için, özel hesap yönetimi ve 24 saat yanıt kullanılabilir.
Cevap: Evet. Alıcı hem protokol yazılımını içerir hem de bir Quantum-2 (IB) veya Spectrum-4 (Ethernet) anahtarına yerleştirildiğinde otomatik olarak doğru modu etkinleştirir.
A: İki ayrı MPO‐12/APC'den MPO‐12/APC çapraz kablo (B tipi). Bölücü uygulamaları için 1:2 kırılma kabloları (MFP7E40 serisi) kullanın.
A: Fined-top (MMS4X00-NS), anahtarlarda hava akışı soğutması için ekstra yüzey alanı sağlar.
C: Evet, düz MPO‐12/APC kablolarını 400G QSFP112 alıcıya (örneğin, MMS1X00-NS400) kullanarak.
A: Standart 1 yıllık üretici garantisi, uzatılabilir. Gelişmiş destek planları için Starsurge ile iletişime geçin.
- Fiber kablosu yerleştirilmediğinde her zaman toz kapakları takın; bağlantı sorunlarının% 80'ine kadarı kirli konektörlerden kaynaklanır.
- Çiftleşmeden önce hem alıcı kapını hem de fiber konektörünü temizleyin. Onaylanmış kuru temizlik yöntemlerini kullanın.
- ESD kullanım önlemlerine uyun. Modül elektrostatik boşaltmaya duyarlıdır.
- Mutlak maksimum değerleri aşmayın (kabın sıcaklığı >70°C veya güç >3.6V).
- Polarite ve sinyal bütünlüğünü korumak için yalnızca NVIDIA tarafından önerilen B Tipi çapraz kabloları kullanın.
Hong Kong Starsurge Group Co., Limited, teknoloji odaklı bir ağ donanımı, BT hizmetleri ve sistem entegrasyon çözümleri sağlayıcısıdır. 2008 yılında kurulmuştur,Şirket, ağ anahtarları da dahil olmak üzere ürünlerle dünya çapında müşterilere hizmet veriyor, NIC'ler, kablosuz erişim noktaları, denetleyiciler, kablolar ve ilgili ağ ekipmanları. Deneyimli bir satış ve teknik ekip tarafından desteklenen Starsurge, hükümet, sağlık,ÜretimŞirket ayrıca IoT çözümleri, ağ yönetim sistemleri, özel yazılım geliştirme, çok dilli destek ve küresel teslimat sunar.Müşteri önceliğiyle yaklaşımStarsurge, müşterilerin verimli, ölçeklenebilir ve güvenilir ağ altyapısı oluşturmasına yardımcı olan güvenilir kaliteye, duyarlı hizmete ve özel çözümlere odaklanır.
2 bağımsız 400G port
(500 metrelik variant mevcut)
+1.5W uyku modunda
Endüstriyel geçici seçenekler danışmanlığı
| NVIDIA Platformu | Form Faktörü | Desteklenen | Gerekli Transceiver Değişimi |
|---|---|---|---|
| Kuantum-2 NDR anahtarı | OSFP (hava soğutmalı) | - Evet. | MMS4X00-NS (parmaklı) |
| Spektrum-4 Ethernet anahtarı | OSFP (hava soğutmalı) | - Evet. | MMS4X00-NS (parmaklı) |
| DGX H100 (Cedar‐7) | OSFP iç kafes | - Evet. | MMS4X00-NS-FLT (düz üst) |
| ConnectX‐7 Adaptörü | OSFP / QSFP112 | - Evet. | Düz veya bölücü kablolar ile |
| BlueField-3 DPU | QSFP112 | - Evet. | Düz 400G QSFP112 alıcı (MMS1X00-NS400) üzerinden |
- Fırçalı veya düz üstlü seçmek için anahtar modelini (Quantum-2 / Spectrum-4) ve soğutma türünü (hava/sıvı) doğrulayın.
- Fiber uzunluğunu hesaplayın: standart için 100 metreye kadar, 500 metreye kadar -NM seçin.
- Gerekli çıkışın belirlenmesi: düz kablolar (2x400G) veya 1:2 bölücü (4x200G).
- MPO‐12/APC konektörlerinin (koyunlu cilalama, yeşil kabuk) UPC ile uyumlu olmadığından emin olun.
- İki portlu bağlantıdaki her iki fiber kablosunun aynı tipte (her ikisi de düz veya her ikisi de bölücü) olduğunu kontrol edin.
- ConnectX‐7/BlueField‐3 yazılımının NDR200 veya NDR400 hızlarını desteklediğini kontrol edin.
- DGX H100 için NVIDIA MMS4X00-NS-FLT
- NVIDIA MMS1X00-NS400 ¢ Tek portlu 400G OSFP alıcı (DR4)
- MFP7E30‐Nxxx
- MFP7E40-N0xx 1: 2 bölücü MPO‐12/APC ikili MPO‐12/APC'ye, 50m'ye kadar
- Kuantum-2 Değiştirme Platformu 400G NDR InfiniBand'ın 64 portu
- NVIDIA Kablo Yönetimi Kılavuzları ve Sık Sorulan Sorular (Uygulama Notu)
- OSFP MSA Spesifikasyonu Rev. 1.12 (www.osfpmsa.org)
- CMIS 4.0 / 5.0 Yönetim Arayüzü Standartı
- NVIDIA InfiniBand NDR Geliştirme En İyi Uygulama.







